четвер, 21 січня 2021 р.

 Доброго ранку!

Ранкова гімнастика

https://www.youtube.com/watch?v=HK41XBOx9LQ


Дидактична гра "Перелітні та зимуючі птахи"

Мета: учити дітей упізнавати і називати зимуючих та перелітних птахів;

розвивати зорову пам'ять,увагу,мислення.





1.Заняття: Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування (художня література)

Тема:Читання вірша Н.Забіли "Сорока -білобока"


https://www.youtube.com/watch?v=UXS7kpA_b3Y


Бесіда за його змістом: Скільки у сороки було діточок?Що робили дітки?

А п'ятий? Що зробив потім ледачий братик?


2.Заняття:Художньо продуктивна діяльність (ліплення)

Тема :"Пташка"

https://www.youtube.com/watch?v=MPr-BJWSoQo


Читання вірша А.Качана "Гості зими"

Мета:поглибити знання дітей про зимуючих птахів;про спосіб їх життя взимку.

Сиджу я біля підвіконня,

Коли дивлюся — у садку

На груші... яблука червоні

Висять на самому вершку.

Та ось підкрався кіт-гульвіса,

На грушу плигнув ,як сова,-

Червоні яблука знялися

І - полетіли! Ну й дива!

Запитання: Кого побачив хлопчик у садку?

Чому автор назвав цих птахів "червоними яблуками"?




середу, 20 січня 2021 р.

 Доброго ранку !

Ранкова гімнастика

https://www.youtube.com/watch?v=l9pDnUJOqMM&t=25s

1.Заняття:Ознайомлення з природнім довкіллям

Тема:"Підгодуємо птахів"

https://www.youtube.com/watch?v=L8F2SKJ1yV4

https://www.youtube.com/watch?v=lxL7ifWfKRk

https://www.youtube.com/watch?v=pUnH5Hlu0p03у43у


2.Заняття:Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування 

Тема:"У гості до Оленки (вимови звука У)

https://www.youtube.com/watch?v=0vhUtVnwrkM


Тема: "Посилка від Зими"

Оповідання Наталії Калініної «Про сніговий колобок»


«Гуляли хлопці на дворі. Ліпили зі снігу бабу. Олексійко зліпив сніжний колобок. Знайшов вуглинки - зробив очі, знайшов палички - зробив ніс і рот. Пограли хлопці, погуляли пішли знову в дитячий садок. Шкода Олексійкові колобок на дворі залишати, взяв він його і поклав у кишеню.
Прийшов в дитячий сад, повісив свою шубу в шафку, а в кишені шуби залишився лежати сніжний колобок. Хлопці пообідали, лягли після обіду спати, а коли прокинулися, згадав Олексійко  про свій колобок. Побіг з хлопцями до шафки, а близько шафки калюжа. Що таке? Відкрили дверку, подивилися, а з кишені - кап, кап, кап, кап - вода капає.
Подивився Олексіко в кишеню - а там немає колобка.
Лежать в мокрому кишені два вуглинки і дві палички.
Дивиться  на всіх, запитує:
- Де мій колобок?
А колобок де? Як ви думаєте?"

Запитання: Про яку пору йде мова в оповіданні? Що зліпив Олексійко?

                    Із чого він зробив колобкові очі,рот,ніс? 

                    Чи залишив хлопчик колобка на дворі?

                     Чому?Де Олексійко сховав колобка? Що відбулося далі? 

                     Чому з кишені капала вода? Як би ви вчинили на місті хлопчика?


 

 



 СОБОРНА МАТИ - УКРАЇНА,ОДНА НА ВСІХ ЯК ОБЕРІГ


 


 

Тема: «Єдина навіки країна»

 

Мета: формувати знання дітей про те, що земля, на якій ми живемо називається Україна; формувати пізнавальний інтерес до вивчення історії рідного краю, рідної Батьківщини, її неповторної краси; розвивати світогляд, пам’ять, мовлення. Виховувати у дітей глибинні почуття любові до свого краю, своєї Батьківщини, рідної землі, почуття гордості за історію країни її народ, відданість своєму народові, готовність для нього на жертви і подвиги.

Обладнання:  фонограма гімну України; карта України, карта України для прикрашання, заготовки із паперу для виготовлення квітів , забраження героїв для легенди про Україну, макети квітів: мак, волошка, соняшник.

Хід заняття:

1.Привітання

   Доброго ранку, сонце привітне!

   Доброго ранку, небо блакитне!

   Доброго ранку, людям Землі!

   Доброго ранку, тобі і мені!

2.Діти, зараз ми з вами пограємо у гру «Назви державні символи України»

Вихователь по кидає м’ячик та задає питання.

- Як називається наша Батьківщина?

- Яка столиця України?

- Як називається наш прапор?

- Що означають кольори на прапорі?

- Як називається герб України?

- Яке слово можна прочитати дивлячись на герб?

- Як називається гімн України?

- Як себе потрібно поводити при звучанні гімну?

3.Прихід ляльки Оксанки. –Добрий день, малята, я завітала до вас, щоб розповісти вам казку. Ви любите казки? Тоді слухайте уважно.

   На світі жила жінка і звали її Україна. Жінка мала двох доньок Східну та Західну Україну. Дівчатка між собою товаришували, та ніколи не сварилися. Але одного разу їх побачила зла чаклунка. Вона позаздрила дружбів дівчаток, та вирішила їх розсварити. Чаклунка підійшла до україночок та подарувала їм яблуко розбрату. Після цього дівчатка почали сваритися між собою, і ніяк не могли дійти згоди. Матері Україні було тяжко бачити суперечки та бійки своїх дівчаток. І вирішила вона їх помирити.

Дітки, а ми допоможемо мамі помирити доньок?

Для цього ми станемо в коло, візьмемося за руки, порахуємо у прямому та зворотньому напрямку від 1 до 10, та промовимо мирилку: «Мир миром, пироги з сиром, варенички в маслі, ми дружечки красні – обіймемося»

Які ми молодці, дівчатка помирилися і більше ніколи не сварилися Західна та східна України разом навіки!

Хто скаже що таке яблуко розбрату? Переносно — предмет суперечок, причина ворогування.


https://www.youtube.com/watch?v=Dkvg3O24YtI


Дітки, 22 січня відзначається день Соборності України. Що ж таке соборність? Слово «соборність» означає єдність, згуртованість, неподільність. У далекому

січні 1919 року на Софійському майдані в Києві тодішній голова Директорії Володимир Винниченко привітав українців із великою подією — прийняттям Акту воз’єднання Української Народної Республіки та Західно - української Народної Республіки. Минуло вже майже століття від тієї події, утім вона настільки важлива для українського народу, що день об’єднання двох республік у єдину соборну державу нині вважають національним святом і відзначають на належному рівні. Слово «соборність» означає єдність, згуртованість, неподільність. Утім соборність не обмежується лише ідеєю об’єднання етнічних земель у межах єдиної держави, а передбачає також духовне єднання всього населення країни незалежно від національності. Тривалий час Україна була поділена на Лівобережну і Правобережну. Тож соборність стала загальнонаціональною мрією всіх українців, які протягом своєї історії неодноразово змушені були боротися за соборну, вільну й незалежну Україну. День Соборності України відзначають з 21 січня 1999 року. Цього дня близько трьох мільйонів українців утворили «живий» ланцюг від Києва до Львова як символ духовної єдності мешканців східних та західних областей України. Відтоді щороку в різних куточках країни символічні ланцюги об’єднують береги Дніпра, міста чи села тощо.

Давайте і миз вами утворемо такий «ланцюг єдності»

Вих.- Яка зараз пора року? А взимку ростуть на вулиці квіти? Чому? Давайте ми з вами прикрасимо нашу Україну, щоб їй було веселіше. А щоб дізнатися якими квітами ми прикрасимо Україну треба відгадати загадки.

1.Синьоока чарівниця

Часто в полі в нас вертиться

Де вінки вона спліта –

Пшениці ростуть й жита… (волошка)

2. Запалали в чистім полі,

Наче галстуки червоні,

то палає в полі так

Польовий, червоний … (мак)

3. Квітка ця на сонце схожа,

На олію вона гожа,

Жовті пелюсточки має,

Їх до сонця повертає. (сонях)

 

Вих. - Правильно, ми сьогодні з вами будемо робити мак, волошку та сонях.

Для цього нам знадобляться обєднатися у групи. Нам у цьому допоможе «чарівний кошик». Заплющеними очима ви вибираєте цеглинку LEGO , якого кольору вона буде, у тій групі ви і працюєте. (На столах лежать заготовки для квітів із кольорового паперу та цеглинки відповідного кольору.)

Сідаємо за столи. І робимо гімнастику для пальчиків «Мій рід» на обох долоньках за допомогою шишки.

Ось цей пальчик мій дідусь, (котимо по руці шишку до великого пальця)

А оце – бабуся. (перекочуємо шишку до вказівного пальця)

Ось цей пальчик мій татусь, (котимо по руці шишку до середнього пальця)

А оце – матуся. (перекочуємо шишку до безіменного пальця)

А оце ось я, (перекочуємо шишку до мізинця)

Вся наша сімя ! (показуємо перед собою всю долоньку)

 

Діти роблять панно «Моя Україна – єдина та квітуча»

Кожна група робить свою квітку. Червоні – мак, блакитні – волошку та жовті – сонях. Коли всі діти зробили квіти, по черзі виходять до дошки ( на якій висить карта України )і приклеюють свої квіти утворюючи із них ланцюг.

 

Підсумок.Вірш В. Сосюри «Любіть Україну»

Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води,
в годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди!

Любіть Україну у сні й наяву,
вишневу свою Україну,
красу її, вічно живу і нову,
і мову її солов'їну.

- До чого закликав поет В.  Сосюра? Що таке соборність? Коли святкують день соборності України?

 

 

вівторок, 19 січня 2021 р.

 Доброго ранку!

Ранкова гімннастика

https://www.youtube.com/watch?v=b0lnHl0cxGo&t=97s


1.Заняття:Здоров'я та фізичний розвиток

https://www.youtube.com/watch?v=N326COanIyc


2.Заняття:Логіко-математичний розвиток

Тема:"Рівність і нерівність груп предметіів. Орієнтування в просторі"

https://www.youtube.com/watch?v=-yyeT2Hvh-g

https://www.youtube.com/watch?v=EWwHSej7X3s


Тема: "Співвідношення числа і цифри"

https://www.youtube.com/watch?v=EusD0R5ZeKs

Загадка

Добра пташка,сіра й біла,

Поряд з ними проживає.

Дуже тиха,ніжна,мила

Крихітки вона дзьобає.

Кожен з нас цю пташку знає,

Її назву відгадає

           (Голуб)




Запитання: Розкажіть про голуба,який він? Порівняйте голуба з горобцем.Хто більший?



понеділок, 18 січня 2021 р.

 Доброго ранку!

Ранкова гімнастика.

https://www.youtube.com/watch?v=bO34A_NPjLs&t=37s

Спостереження за синицею

Мета :поглибити знання дітей про спосіб життя синиць.

Запитання:Чому синиці не відлитіли в теплі каї?

Чим займаються синиці взимку?Як поводяться синиці зимової пори?


1.Заняття: Ознайомлення із соціумом

Тема:"Зимуючі та перелітні птахи"

https://www.youtube.com/watch?v=PjOoOVG9x34


2..Заняття: Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування

Тема: Пернаті наші друзі

https://www.youtube.com/watch?v=Uj_hzLUXrwo


Тема:"Горобчик" (складання описової розповіді)

https://www.youtube.com/watch?v=rohU43DwUJc



Хто морозу не боїться

І живе серед людей,

На зиму не відлітає,

Під карнизом проживає,

По дворах стрибає,

Крихт підбирає?

Хто вгадав той молодець!

Це сіренька пташка - (горобець)



неділю, 17 січня 2021 р.

 Доброго ранку!

Тема тижня: "Зимуючі птахи"

Ранкова гімнастика

https://www.youtube.com/watch?v=v48iSvpr52g

Спостереження за птахами,які прилітають до годівниці

Мета:поглибити знання дітей про зимуючих птахів,про способ їхнього життя взимку;

виховувати дбайливе ставлення до пернатих друзів.

Запитання:Які пернаті друзі до нас завітали ?Чому ми годуємо птахів?


1. Заняття: Художньо продуктивна діяльність (малювання)

Тема:"Годівниця для пташок"





Тема: "Чарівний птах"


https://www.youtube.com/watch?v=qZmsZ5oqHIg  (Старша підгрупа)


Читання вірша
Анатолій Камінчук

Годівнички


Я ладнаю годівнички
Для горобчика й синички,
Для малого снігурця
Крихт насиплю і пшонця.
Прилітайте, друзі милі,
Не лякайтесь заметілі!

Запитання: Як називається цей вірш? 

Як ви вважаєте ,чому саме таку назву має цей вірш?

Які зимуючі птахи згадуються в вірші?








пʼятницю, 15 січня 2021 р.

 Доброго ранку!

Ранкова гімнастика

https://www.youtube.com/watch?v=7pGnVGCLSsk

Бесіда:" Про що розповідає крижинка"

Мета: продовжувати ознайомлювати дітей із сезонними змінами у природі,

довести до розуміння дітей те,що в разі зниження температури вода перетворюється на лід.


Шановні батьки,запитайте у своїх дітей ,чому немає води? Що в калюжах замість води?

Чому вода перетворилася на лід? Наступіть на нього,який він?

Чи можна брати лід до рота?


1.Заняття:Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування

(художня література)

Тема: Обігрування вірша П.Боровика "Ой зима!"


Петрусь Бровка

Ой зима...


Ой зима,Зима,Зима.
Веселіш пори Нема.
Гірка,Сани,Гомін,Сміх,
Синій вечір,
Білий сніг.
Дітлахи На ковзанах,
Скільки Радості в очах...

Запитання: Про яку пору року цей вірш? Чому автор назвав цю пору року веселою?

У які ігри можна грати взимку?

2.Заняття:Художньо-продуктивна діяльність (аплікація)

Тема : "Весела родина сніговиків на зимовій галявині"

https://www.youtube.com/watch?v=KCYxONUB9Cw


Відгадування загадок

Мета: розвивати логічне мислення ,пам'ять,увагу.


Летять,летять сніжинки,вкривають ліс і сад

Це явище природи назвали....(снігопад).


Ліг на землю вранці ковдрою пухнастою,

Виграє на сонці ниткою сріблястою (сніг)


Сам не біжить ,а стояти не велить.(мороз)


Прозорий, мов скло,а не вставиш у вікно.(лід)


Крил не має,а гарно літає. (сніжинка)





четвер, 14 січня 2021 р.

 Доброго ранку!

Ранкова гімнастика

https://www.youtube.com/watch?v=c0_apcnVTKU

https://www.youtube.com/watch?v=p9T2WZlQQD4

1.Заняття:Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування 

(художня література)

Тема:Вивчення вірша В.Гринько "Вишиваю вишиваночку"

https://www.youtube.com/watch?v=z8mqHAklbgo

Запитання за змістом вірша: Для кого вишивають вишиваночку? 

Яким візерунком?Що готується для Іванка?

Тема: Переказ оповідання Б.Вовк "Лінива Оленка"

Лінива Оленка

Прийшла вранці Оленка в дитячий садок.
- Чого це ти не причесана? - питає вихователька.
- Бабуня не встигла причесати, - каже Оленка.
- А черевички чого брудні?
- Дідусь не почистив.
- А ґудзика чого біля комірця немає?
- То вже я винна, - сказала Оленка.
 - Забула нагадати мамі, щоб пришила.

Запитання за змістом оповідання: Як звали дівчинку? 
Куди Оленка прийшла вранці?
Про що запитала вихователька?Якою була відповідь дівчинки?
Якою була провина дідуся?Що ще запитала вихователька в Оленки?


2.Заняття :Художньо-продуктивна діяльність (аплікація)
Тема:Прикрасимо рушничок



Бесіда "Вплив зимових явищ на здоров'я людини"
Мета:виховувати дбайливе ставлення до свого  здоров'я;
підвести до розуміння того ,
як різні погодні умови можуть нашкодити здоров'ю людини.

Шановні батьки,запитайте у своїх діточок,яка сьогодні погода? 
Чи подобається вам вона? 
Як ви вважаєте,яка погода краща для здоров'я людини - морозяна чи волога?

Будьте здорові!

середу, 13 січня 2021 р.

 Доброго ранку!

Шановні батьки,пропоную вам з вашими дітьми поспостерігати за станом погоди вранці.

Спостереження за станом погоди вранці

Мета:продовжувати знайомити дітей із природними ознаками,характерними для цієї пори;розвивати спостережливисть.

Запитання:Які зміни в стані неживої природи відбулися? Який сьогодні вітер? Чому червоніють дитячі носики,щічки?

Ранкова гімнастика

https://www.youtube.com/watch?v=3Os2JN-rvpI&list=RDv48iSvpr52g&index=14

https://www.youtube.com/watch?v=ISU-xjwS4iY&list=RDv48iSvpr52g&index=19

1.Заняття:Ознайомлення з природнім довкіллям

Тема: "Виставка керамічних виробів" 



https://www.youtube.com/watch?v=OkgLiP1KTIk&t=127s    (Старша підгрупа)

https://www.youtube.com/watch?v=Gy1BsztC2BQ     (Молодша підгрупа)


2.Заняття: Розвиток мовлення  і культура мовленнєвого спілкування

Тема: "Хто посуд має - його доглядає"

https://www.youtube.com/watch?v=o0Tu9AN6oCc 

Тема: "Працьовиті руки." 

https://www.youtube.com/watch?v=YVNCcjIsXHE

 "Закріпити навички вимови звука Ч"

https://www.youtube.com/watch?v=f_QTIwxd040

https://www.youtube.com/watch?v=iqSudKvm8NU



 Доброго ранку!

Ранкова гімнастика

https://youtu.be/v48iSvpr52g

Бесіда :"Хата без рушника як родина без дітлахів"

Мета:продовжувати знайомити дітей з українськими народними традиціями.

https://www.youtube.com/watch?v=Ofylrx3g470







1.Заняття: Здоров'я та фізичний розвиток

https://www.youtube.com/watch?v=4HRtxxo9HWU


2.Заняття: Логіко-математичний розвиток

Тема: Геометричні фігури. Пряма та зворотна лічба.

https://www.youtube.com/watch?v=f9mt5NudSTc

https://www.youtube.com/watch?v=enWdEQQ_12s



понеділок, 11 січня 2021 р.

 Доброго ранку!!!

Ранкова гімнастика

https://www.youtube.com/watch?v=v48iSvpr52g


1.Заняття:Ознайомлення із соціумом

Тема:Сорочка- вишиванка (Старша підгрупа)

https://www.youtube.com/watch?v=AQjTVYlNBxE


2.Заняття:Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування

Тема:Українська вишиванка

https://www.youtube.com/watch?v=5YqE1lmfM0I&t=27s


3.Заняття: Розвиток мовлення

Тема:"Український віночок" (складання розповіді)

https://www.youtube.com/watch?v=jI-1LNcH47g&t=60s




Читання вірша В.Кришенка "Вишиванка"

Мама вишила мені
Квітами сорочку.
Квіти гарні, весняні:
- На, вдягай, синочку!

В нитці – сонце золоте,
Пелюстки багряні,
Ласка мамина цвіте
В тому вишиванні.

Вишиваночку візьму,
Швидко одягнуся,
Підійду і обніму
Я свою матусю.

Запитання за змістом вірша: Як ви вважаєте,чим вишивала мама сорочку сину?

Який візерунок у неї вийшов? Чи сподобалась ця вишиванка сину? 

Шановні батьки зачитайте вірша своїм діточкам і задайте питання.





 Доброго дня любі діти та шановні батьки!

Починаємо працювати!


Тема тижня:"Народні ремесла"


Ранкова гімнастика

https://www.youtube.com/watch?v=TMdMGIcM_sA

https://www.youtube.com/watch?v=bO34A_NPjLs&t=106s


1. Заняття:Здоров'я та фізичний розвиток 

https://www.youtube.com/watch?v=Y_BpBmH5DmY


2. Заняття: Художньо-продуктивна діяльність (малювання)

Тема: Прикрасимо вишиванку 

https://www.youtube.com/watch?v=MaIsK1YtN2Y&t=28s


3.Заняття Гра-міркування 

"Народний і сучасний одяг" 

Мета: закріпити вміння дітей порівнювати та називати види народного і сучасного одягу ;виховувати повагу та інтерес до народних традицій .

https://images.app.goo.gl/NUVKimwUs6UqWyLb7